Ukazał się kolejny ranking szkół ogólnokształcących i techników przygotowany przez wydawnictwo Perspektywy. W tym roku zmieniły się zasady oceniania. Ogólniaki były punktowane za sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Tylko jedna ze szkół w naszym powiecie uzyskała odznaczenie. Srebrną tarczę otrzymało I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu. Uzyskało 405. miejsce w kraju oraz 19. w województwie. – Bardzo się cieszymy, że w tym roku zdobyliśmy srebrną tarczę, ale prawda jest taka, że przez cały rok nikt z nauczycieli nie myśli o rankingu – komentuje Ewa Szczepanowska, dyrektor I LO w Świeciu. – Każdego dnia staramy się motywować młodzież do pracy. Najbardziej zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie dobrze zdali matury i dostali się na wymarzone studia – dodaje.
II Liceum Ogólnokształcące w Świeciu znalazło się poza pierwszym tysiącem ogólniaków w kraju, w województwie zajmując 49. miejsce.
W rankingu techników najlepsze okazało się to działające w Zespole Szkół w Nowem. Zajęło 309. miejsce w kraju i 17. w województwie. To dobrze, biorąc pod uwagę, że kolejne technika uplasowały się poza pierwszą pięćsetką szkół. Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uplasowało się na 35. miejscu w województwie, a technikum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu na 37. miejscu.
ACZ