We wtorkowe popołudnie uczniowie, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świeciu, żeby rozegrać mecz siatkówki. Wchodząc na salę, każdy wspierał akcję zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla psiaków ze schroniska w Drzycimiu.
W drużynie rodziców zagrał gościnnie burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski. Wielkie brawa otrzymał także zespół uczniowski, składający się uczniów klas od IV do III gimnazjum. Na trybunach zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele i licznie przybyli absolwenci szkoły. Wielu kibiców przebrało się stosownie do okoliczności. – Trąbki, okrzyki i oklaski zachęcały zawodników obu drużyn do rywalizacji – opowiada Jolanta Kufel z SP 3 w Świeciu. – Wielu emocji dostarczyły akcje pod siatką. Bloki i serwy decydowały o szybkich zmianach na tabeli wyników. Ostatecznie po trzech setach zwyciężyła reprezentacja rodziców. Trzeba jednak przyznać, że walka była bardzo wyrównana – dodaje. Świadczą o tym wyniki poszczególnych setów: 25:17, 21:25, 25:19. Obie drużyny otrzymały wielkie brawa.
Młodzież, rodzice i przyjaciele szkoły spędzili miło popołudnie, grając lub kibicując, zaś psiaki ze schroniska w Drzycimiu otrzymały wielki kosz zabawek, karmy, misek i smyczy. Na zakończenie widowiska zawodnicy obu drużyn otrzymali pamiątkowe medale, komisja wybrała też najlepiej kibicującą klasę. Została nią I b.
red