Zbrachlin
„W drogę. Po własny los” to hasło, które widniało w sali gimnastycznej podczas zakończenia roku szkolnego w Zbrachlinie. Ze szkołą żegnało się 14 uczniów klasy trzeciej gimnazjum (wychowawczyni Krystyna Zbielska) i 14 z klasy ósmej podstawówki (wychowawczyni Gabriela Gierba).
Na to niecodzienne spotkanie oprócz uczniów, nauczycieli i dyrekcji przybyli rodzice absolwentów.
Na początek absolwenci obu klas pokazali przedstawienie o współczesnym Kopciuszku. Później były podziękowania, kwiaty, upominki, przemówienia oraz polonez i tort.
Serock
Podczas uroczystości w Serocku uczniowie podstawówki i gimnazjum odbierali koszulki „Lidera Edukacji roku 2019”. Do uczniów zwrócili się zarówno dyrektor Szkoły Podstawowej Ewa Jaruzel, jak i wychowawcy: Katarzyna Dudzińska – klasa VIII, Elżbieta Zmarzlak – klasa III A, Katarzyna Dobaczewska – klasa III B. Wręczono dyplomy, nagrody, listy gratulacyjne dla uczniów i ich rodziców, stypendia. Nie zabrakło pełnego wzruszeń programu artystycznego oraz tańca. Podziękowania ze strony absolwentów trafiły do dyrekcji, nauczycieli i rodziców. Absolwentów pożegnali młodsi koledzy. Klasę VIII ukończyło 22 uczniów, a obie klasy gimnazjalne – 30.
Pruszcz
– Początkowy i najważniejszy etap kształcenia macie za sobą – powiedziała do zgromadzonych absolwentów klasy trzeciej gimnazjum i ósmej podstawówki dyrektor Anna Belt. – Teraz świat stoi przed wami otworem. Wybieracie swoją przyszłość. Szkoła, którą kończycie, dała wam mocne podstawy i na tym będzie się opierać wasza dalsza nauka – dodała.
Naukę w tej szkole ukończyło 82 uczniów. Średnia nauczania, to 4,2. 29 uczniów otrzymało świadectwo z paskiem, z tego 25 stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie.
Uroczystość pełną ciepłych słów, pochwał i nagród z ciekawym programem artystycznym poprowadziły uczennice: Milena Łakomska oraz Zuzanna Wlaźlak.
KP