Ponieważ trudno zebrać drużynę niewidomych lub niedowidzących z jednego klubu, niektóre zespoły biorące udział w zmaganiach były mieszane, przyjmując nazwy regionu bądź inne. Nazwa drużyny, w której grał nasz reprezentant, związana była z jej sponsorem. W jej skład weszli jeszcze Anna Stolarczyk z Mrągowa i Michał Wolański z Bydgoszczy.

Drużyna Fabiana Spionkowskiego dobrze rozpoczęła turniej, wygrywając wszystkie partie z Awengersami. Później jednak zaczęła punkty gubić. Fabian przegrał swoją partię z zawodnikiem Błękitnych Orłów, najsłabszy mecz przytrafił im się w rundzie trzeciej z Dobrymi Dzikami, w którym tylko Annie Stolarczyk udało się ugrać pół punktu. Od rundy czwartej szachiści Nova-Tech powoli zaczęli odrabiać straty. W tej i następnej Fabian jeszcze musiał uznać wyższość rywali z Jantaru Gdańsk i PZN Lublin, ale w kolejnych już wygrywał, pokonując kolejno szachistów z Podkarpacia, Mazowsza Płock, Beskidka Żywiec 1 i Lajkonika. Lepiej wiodło się też partnerom z drużyny Fabiana, którym jedynie w piątej i ósmej rundzie remisowali. Ostatecznie Nova–Tech ugrał łącznie 14 punktów, co dało mu brązowy medal mistrzostw Polski. Złoto wywalczyły Dobre Dziki, srebro PZN Lublin.

Indywidualnie Fabian z dorobkiem pięciu punktów uplasował się na 16 miejscu w gronie 45 graczy, Wolański był siódmy (7 pkt), a Stolarczyk piąta (8 pkt).

Turniej finałowy odbył się Pokrzywnej, toczył się na dystansie dziewięciu rund, a rywalizowało w nim 15 drużyn. JAK