Turniej zorganizował Andrzej Leśniak przy współpracy z UKS Sprint i ZSP Świecie, a rywalizacja toczyła się w internacie szkoły. W kategorii Licealiady zgłosili się gospodarze i II LO ze Świecia, kategorie szkół podstawowych reprezentowane były przez dwa zespoły z Czapel.

Postanowiono więc, że drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, a na koniec kategorie wiekowe zostaną rozdzielone. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyły starsze zespoły, choć młodszym graczom udało się urwać punkty bardziej doświadczonym rywalom. Marcel Mankowski ze starszego zespołu z Czapel pokonał Cypriana Stolarskiego, dwukrotnie przez szachistów z podstawówki został pokonany Karol Ciżyński, który musiał uznać wyższość Sebastiana Piskora i Aleksandra Malcahna.

W pojedynku szkół średnich górą ZSP Świecie, które wygrało z „białym” ogólniakiem 3,5:0,5. Pół punktu ugrała Sandra Waszkowska w pojedynku z Angeliką Leśniak. Z kolei w bratobójczym meczu zespołów z Czapel lepsi okazali się uczniowie klas 7-8, wygrywając 3:0.

Ostatecznie więc mistrzami powiatu, z prawem gry w zawodach wojewódzkich, zostali: w kategorii Licealiady – ZSP Świecie, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – SP Czaple I, a w Igrzyskach Dzieci – SP Czaple II. Warto jednak zaznaczyć, że troje graczy z ZSP, Angelika i Kacper Leśniakowie oraz Cyprian Stolarski, to absolwenci szkoły z Czapel. JAK

Wyniki zawodów: ZSOiP Świecie – SP Czaple II 3:1, ZSP Świecie – SP Czaple I 3:1, SP Czaple I – ZSOiP Świecie 1:3, SP Czaple II – ZSP Świecie 0:4, ZSP Świecie – ZSOiP Świecie 3,5:0,5, SP Czaple II – SP Czaple I 0:3.

Klasyfikacja końcowa

1. ZSP Świecie

2. ZSOiP Świecie

3. SP Czaple I

4. SP Czaple II

Składy zespołów

ZSP Świecie: Kacper Leśniak, Damian Zielaskowski, Cyprian Stolarski, Angelika Leśniak.

ZSOiP Świecie: Karol Ciżyński, Paweł Czubkowski, Michał Kolano, Sandra Waszkowska

SP Czaple I: Maciej Żurek, Marcel Mankowski, Aleksander Malcahn

SP Czaple II: Oskar Rostkowski, Sebastian Piskor, Mikołaj Pawłowski