Szymon to wychowanek Wisły Świecie, reprezentujący aktualnie barwy Bloczka Team Pelplin, gdzie przebywa na wypożyczeniu na czas nauki szkolnej. W kategorii 65 kg wywalczył srebrny medal OOM, które rozgrywały się w Kielcach, pokonując kolejno Marcina Stanka z Orła Namysłów, Jakuba Walczyńskiego z Warmii Lidzbark Warmiński i swojego klubowego kolegę Oskara Slizewskiego. Dopiero w finale musiał uznać wyższość Krystiana Krupińskiego z Namysłowa. – Ostatnia walka była zdecydowanie najtrudniejsza, szczególnie że decydowała o wyjeździe na mistrzostwa Europy – mówi brat Szymona Hubert Wróbel. – Takie bowiem wyróżnienie czekało na zwycięzcę kategorii. Szkoda, że się nie udało, ale Krupiński to naprawdę mocny i bardzo utalentowany zawodnik, który ma już za sobą doświadczenie z championatu Starego Kontynentu – podkreśla.
Dla Szymona ten medal to największy sukces w jego dotychczasowej karierze. Wcześniej, jeszcze w kategorii młodzika, zdobył brąz mistrzostw Polski.
Z ogólnopolską olimpiadą młodzieży również Klaudia Zalewska wiązała nadzieje na medal. Już w pierwszej rundzie zawodów rozgrywanych w Staszowie musiała jednak uznać wyższość Joanny Samsonowicz z ZKS Koszalin. W drugiej wygrała z Oliwią Stasiewicz, reprezentantką KS Sobieski Poznań, a w trzeciej z Anną Radziewicz z ZKS Bielawianka Bielawa, ale w czwartej ponownie uległa Katarzynie Jargieli, walczącej w barwach Cementu Gryf Chełm. Ostatecznie więc sklasyfikowana została na 7. miejscu. Pamiętać trzeba jednak, że zawodniczka dopiero stawia pierwsze kroki w kategorii 46 kg.
W wadze 57 kg świecki klub reprezentowała Natalia Radzio. Jej występ niestety był jeszcze mniej udany. Co prawda zaczęła od zwycięstwa z Agnieszką Czyżowicz z LKS Orzeł Namysłów, później jednak przegrywała z Kingą Górecką z Gryfa Wojnowo i Karoliną Domaszuk, reprezentantką Amatora Juchnowiec. Dało jej to w kategorii 57 kg miejsce 12-13 ex aequo z Sofią Saviną z Iron Bulls Bielawa.
Kolejne starty młodzi reprezentanci Wisły zaliczyli również podczas turnieju zapaśniczego w niemieckim Lübtheen. Jakub Zalewski, w kat. wag. 46 kg, wywalczył tam trzecie miejsce, Sebastian Gładek oraz Hubert Dalak, po przegranych dwóch pojedynkach, wracają z nowym doświadczeniem. JAK