To były mistrzostwa w grze aktywnej. W turnieju A, gdzie rywalizowali seniorzy i juniorzy starsi grało dwóch naszych zawodników Dominik Rubaj i Leszek Napiontek.
Dominik podczas zawodów w Bydgoszczy okazał się niepokonany. W siedmiu rundach ograł pięciu zawodników, w tym Napiontka, który jest jego trenerem. Dwa pojedynki zremisował i w ten sposób zdobyte 6 punktów dało mu tytuł mistrzowski. W pokonanym polu, oprócz klubowego kolegi, pozostawił też Kamila Kubiaka z Janikowa, Emilię Lepak z Bydgoszczy, Rafała Chrząszcza, gracza Senetu Janikowo i Wiktorię Szóstak z Krajny Sępólno. Punktami podzielił się z Mateuszem Kozaczyńskim (Senet Janikowo) i Mateuszem Weryho (MDK1 Bydgoszcz),
Leszek Napiontek, mimo porażki, zajął ostatecznie drugie miejsce, bo pozostałe pięć partii wygrał. Kolejno z Bartoszem Baranowskim (MDK1 Bydgoszcz), Mateuszem Weryho, Mateuszem Kozaczyńskim, Wiktorią Szóstak i Grzegorzem Zboińskim, graczem LZS Jedność Nowe Miasto Lubawskie.
W turnieju C, przeznaczonym dla juniorek, grała jeszcze Maja Gadzińska. Ona też wypadła bardzo dobrze, bo w stawce 15 rywalek uplasowała się tuż za podium. W Bydgoszczy udało jej się wygrać cztery partie (Antonina Majewska – Przedszkole 3 Szubin, Julia Zboińska – Jedność NML, Julia Jęcka – Presto Włocławek, Ewa Gutkowska (MDK1 Bydgoszcz), jedną zremisować (Dominika Żarnowska) i tylko raz odchodziła od warcabnicy pokonana (Natalia Kapuścińska – obie Presto Włocławek).
Drużynowo SIN Razem uplasował się na drugim miejscu w kategorii seniorów, na szóstym w grupie juniorek i czwartym w klasyfikacji medalowej. JAK