Kacper, startujący w barwach MTB Eldar Świecie, był jedynym reprezentantem naszego regionu podczas III Maratonu o Puchar Wójta Gminy Rybno, zwanego „maratonem spadających liści”. Późny termin zawodów, a tym samym zakończenie dużych kolarskich cyklów, spowodował, że organizatorzy na frekwencję narzekać nie mogli. Zawodnicy ścigali się na dystansach 30 i 60 km, na krótszym do rywalizacji przystąpiło ponad 100 cyklistów.

Kacper wybrał dystans dłuższy, w którym zajął drugie miejsce z wynikiem 1:52:28,84, wpadając na metę niespełna sekundę za Michałem Wyżlicem z Lubawy (1:52:27,95). Nasz zawodnik był natomiast najszybszy w kategorii 19-29 lat.

Połączenie biegania z kolarstwem wybrali natomiast Sławomir Trojanowski, Marcin Schroder i Mariusz Jesionowski, również z eldarowskiego teamu. Wystartowali bowiem w pierwszej edycji Cross Duathlonu Pelplin. Zawody odbywały się na trasie biegowej (dystans 2,5 kilometra) oraz na trasie rowerowej (dystans 10 kilometrów). W pierwszej kolejności uczestnicy pokonali dwukrotnie trasę biegową, co łącznie daje 5 km, następnie dwukrotnie trasę rowerową (20 km). Na zakończenie uczestnicy mieli do pokonania jeszcze raz biegiem 2,5 km. Najszybciej z naszych zawodników linię mety przekroczył Sławomir Trojanowski, który w gronie 108 zawodników i zawodniczek uplasował się na miejscu 32., a w kategorii M40 był siódmy. Marcin Schroder zajął 41. miejsce i 9. w M40, a Mariusz Jesionowski 77. open i 23. w M40. Start i meta zlokalizowane były na terenie leśniczówki w Bielawkach. JAK