Gala zapasów gościła w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Od przedpołudnia na dwóch matach toczyły się walki ponad setki młodych zapaśników z 14 klubów z terenu całej Polski. Najliczniej reprezentowani byli gospodarze i oni też zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając ZKS Koszalin i Bloczek Team Pelplin. Reprezentanci Wisły wywalczyli łącznie 15 medali, w tym cztery złote, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugi klub z naszego regionu, Suples Lniano, przywiózł do Świecia tylko czworo zawodników. Najlepiej z nich spisał się Cezary Chmielewski, który w kategorii 24 kg wywalczył złoto. Dorobek Suplesu to jeszcze dwa brązowe krążki i 10. miejsce w klasyfikacji łącznej.

Zawody były też tradycyjnie już poświęcone pamięci nauczyciela SP 5 Świecie i działacza sportowego Andrzeja Antoszka. Przewidziano więc osobne wyróżnienie dla najlepszego zawodnika UKS-u przy SP 5 Świecie, które trafiło do Kacpra Sikorskiego. Najlepszym technikiem Wisły wybrano natomiast Sebastiana Gładka.

Ponadprzeciętne umiejętności pokazali zawodnicy walk pokazowych, w których spotkali się Daria Pyżewska z Natalią Radzio oraz Sebastian Bąk z Łukaszem Górzyńskim z Gwiazdy Bydgoszcz, ciekawym widowiskiem była też konfrontacja doświadczenia z młodością, czyli starcie ojca, Rafała Kiełpińskiego, z synem Kacprem. Poprzedziła je walka najmłodszych uczestników zawodów, czteroletniej wiślaczki Mai Ambroziak z pięciolatkiem Maciejem Pietraszką.

Podczas części oficjalnej wręczono medale zawodnikom, puchary dla klubów w klasyfikacji drużynowej oraz wyróżnienia i podziękowania dla sponsorów, działaczy i wszystkich, którzy wspierali klub przez 45 lat. Ponadto każdy zawodnik Wisły, który w historii klubu wywalczył jakiś medal, otrzymał pamiątkowe wyróżnienie.

Nagrody wręczali m.in. burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski, wicestarosta Franciszek Koszowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik oraz wicemistrz olimpijski z Moskwy w zapasach Władysław Stecyk. JAK

Gwiazdkowy Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Świecia – 45-lecie zapasów w gminie Świecie, IV Memoriał Andrzeja Antoszkawyniki naszych zawodników

Chłopcy

24 kg: 1. Cezary Chmielewski (Suples Lniano), 8-9. Alexander Gładyszew, Andrzej Stepanenko (obaj Wisła Świecie)

27 kg: 2. Kacper Sikorski (Wisła Świecie, UKS SP 5), 3. Jakub Dolewski (Wisła Świecie), 3. Krzysztof Chaciński (Suples Lniano), 5. Władim Stepanenko (Wisła Świecie)

30 kg: 2. Sebastian Gładek, 9. Piotr Podyma, 10. Hubert Dalak (wszyscy Wisła Świecie)

33 kg: 5. Jakub Szumiński (Wisła Świecie)

35 kg (mł): 1. Antoni Preś , 2. Mateusz Konwiński (obaj Wisła Świecie)

37 kg: 3. Arsen Wazaryn (Wisła Świecie), 5. Jakub Kiełpiński (Wisła Świecie, UKS SP 5)

42 kg: 5. Imam Bersanukaer, 10. Mateusz Podyma (obaj Wisła Świecie)

42 kg (mł): 5. Mikołaj Rulewski (Wisła Świecie)

47 kg: 5. Jakub Zalewski (Wisła Świecie)

60 kg: 3. Patryk Osiński (Wisła Świecie), 5. Patryk Radziejewski (Suples Lniano)

85 kg: 1. Jakub Witkowski, 2. Damian Porożyński (obaj Wisła Świecie)

Dziewczęta

20 kg: 1. Maja Ambroziak (Wisła Świecie)

23 kg: 3. Majka Chęcińska (Wisła Świecie)

26 kg: 2. Oliwia Spionek (Wisła Świecie, UKS SP 5)

33 kg: 2. Sara Żokowska (Wisła Świecie)

42 kg: 2. Kinga Zadworna (Wisła Świecie), 3. Nikola Grabowska (Suples Lniano)

47 kg: 5. Kornelia Kanabaj (Wisła Świecie)

57 kg: 1. Martyna Radzio (Wisła Świecie, UKS SP 5)

Klasyfikacja drużynowa

1. MLKS Wisła Świecie

2. ZKS Koszalin

3. KS Bloczek Team Pelplin

4. LKS Mazowsze Teresin

5. UKS Olimpik Lubichowo

6. UKS Sicienko

7-9. LKS Feniks Pesta Starogard

KS Gwiazda Bydgoszcz

ULKS Sowa Pieszyce

10. LKS Suples Lniano

11. KS Koronowo

12. KS Sobieski Poznań