Po ciężkim meczu w Szczyrku spotkanie z KSZO jokerki zaczęły od mocnego uderzenia. Świetnie funkcjonował nasz blok, z drugiej strony szwankowało przyjęcie, do tego przyjezdne popełniły sporo błędów własnych. Szybko więc odskoczyły rywalkom, które pierwszą akcję punktową przeprowadziły dopiero przy stanie 9:2. Przewaga Jokera nie podlegała dyskusji, seta zakończyła Oriana Miechowicz.

W drugiej odsłonie trener Marcin Wojtowicz dał pograć innym zawodniczkom. Na parkiecie pojawiły się bowiem Pola Nowacka, Wiktoria Kowalska i Adrianna Lewandowska. Strzałem w dziesiątkę okazała się ta druga, bo w przebiegu seta zdobyła właśnie 10 punktów, łącznie z tym kończącym. W tej części naszym zawodniczkom nie grało się jednak łatwo. Przyjezdne wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywały do stanu po 10. Później zaczęła się gra punkt za punkt, dopiero w końcówce jokerki odskoczyły i do kolejnego zwycięstwa w sezonie potrzebowały już tylko seta.

W – jak się później okazało – ostatniej partii szkoleniowiec Jokera znów rotował składem. Szansę pokazania swoich umiejętności dostała Agata Trybuła, na plac gry wróciły Paulina Brzoska i Oriana Miechowicz. Ostrowiczanki za wszelką cenę usiłowały pozostać w grze. Nasz zespół budował przewagę, rywalki goniły. Kosztowało je to jednak sporo sił, których zabrakło im w decydującej części seta. Kolejna wygrana Jokera stała się faktem.

JOKER MEKROENERGOREMONT ŚWIECIE – KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 3:0 (25:13, 25:22, 25:22)

Joker: Wenerska, Fojucik, Kukulska, Majkowska, Brzoska, Miechowicz, Żurawska (l) oraz Lewandowska, Nowacka, Kowalska, Trybuła.

Teraz nasz zespół czeka długa przerwa, bo mecz 16. kolejki z SMS-em ze Szczyrku ma już za sobą. W rundzie 17. z kolei Joker planowo pauzuje, do gry powróci 11 stycznia, kiedy to we własnej hali podejmować będzie PWSZ Tarnów. JAK

Inne wyniki 15. kolejki I ligi kobiet: AZS Pol. Śląskiej Gliwice – SMS PZPS I Szczyrk 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:16), Solna Wieliczka – Budowlani Toruń 3:0 (25:15, 25:19, 25:12), Energetyk Poznań – Karpaty Krosno 3:0 (25:21, 25:20, 25:20), Uni Opole – Stal Mielec 3:1 (19:25, 25:21, 25:15, 25:20), PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:1 (17:25, 25:20, 32:30, 25:20). Pauza: Częstochowianka Częstochowa.