W Domu Kultury w Serocku już tydzień przed Bożym Narodzeniem za sprawą koncertu kolęd i pastorałek, który przygotował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu, zapanowała świąteczna atmosfera.

Koncert otworzyła dyrektorka GOKSiR-u Justyna Kucharko, a poprowadził go i akompaniował wykonawcom Andrzej Żółkoś. Na scenie wystąpili soliści z Regionalnej Akademii Piosenki z Pruszcza oraz Studia Dragoland: Jakub Jendruszewski, Kinga Krawczyk, Zuzanna Górecka, Kornelia Obryk, Ola Mazela, Martyna Ryszkowska, Małgorzata Dziekanowska, Urszula Mikulska, Aurelia Bruzdewicz, Kornelia Sułkowska i Magdalena Radziejewska. Ze sceny popłynęły kolędy, pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe. Młodzi wykonawcy zaprezentowali m.in.: „Mizerna cicha”, „Mario, czy Ty wiesz”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, „W żłobie leży”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Kolęda dla nieobecnych”.

Na zakończenie zarówno wykonawcy, jak i widzowie zaśpiewali wspólnie „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Wśród nocnej ciszy”.

W trakcie koncertu zostały rozwiązane dwa konkursy zorganizowane przez GOKSiR. W konkursie plastycznym „Między zielenią a jesienią” w kategorii 6-10 lat zwyciężył Adam Malicki z Serocka, druga była Nikola Sypniewska, trzecia Julia Panfil, a wyróżnienie trafiło do rąk Antoniego Todrowskiego (wszyscy ze szkoły w Niewieścinie).

W kategorii wiekowej 11-15 zwyciężył Karol Śmiechowicz z SP Serock, druga była Kamila Wiśniewska, trzecia Zuzanna Dutkiewicz, wyróżnienie otrzymała Dominika Poćwiardowska (wszyscy z SP w Serocku).

Rozstrzygnięty został też konkurs fotograficzny „Jesień w labiryncie natury”. W kategorii „dzieci” nagrody przypadły: Zofii Zawadzińskiej, Wiktorii Krazińskiej i Sandrze Chyrchel. Dorośli: Marcin Grelewicz, Joanna Grelewicz i Piotr Zawadziński. Wyróżnienie otrzymała Mirosława Ziaja.

KP