Jak zawsze także w tym roku organizatorzy (Szkoła Podstawowa w Serocku, LUKS Serock, GOKSiR Pruszcz, OSP Łowinek i OSP Serock) przygotowali wiele atrakcji. Spotkanie uroczyście otworzyli Ewa Jaruzel i Adam Gatner – dyrektorzy SP w Serocku – a całość poprowadził szef GOKSiR Mirosław Kopka. Na początek wystąpiła grupa taneczna Gabi, a po niej muzycy Leszek Boubok i Rafał Rompca – skrzypce i gitara.
Na boisku sportowym można było podziwiać poplenerową wystawę zdjęć, która pokazywała wydarzenia szkolne w mijającym roku. Każdy mógł zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienie tętnicze, poziom BMI, a kto zechciał, mógł poddać się testowi Coopera, który pomaga określić formę.
Nie mogło w tym dniu zabraknąć konkurencji sportowo-rekreacyjnych dla najmłodszych. Na stadion przyjechały dwa wozy strażackie z jednostek z Łowinka i Serocka. Można było podziwiać sprzęt. Druhowie zademonstrowali, w jaki sposób uwalniają osobę zakleszczoną w aucie po wypadku, a następnie udzielają pomocy przedmedycznej. Dzień, w którym miał miejsce festyn, był wyjątkowo gorący, dlatego druhowie uruchomili kurtynę wodną, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. W trakcie festynu każdy mógł skosztować pysznych sałatek, które przygotowały panie z kuchni szkolnej oraz wolontariusze. Były też kiełbaski z grilla.
Festyn był zarazem finałowym akcentem projektów profilaktycznych, które realizowała w roku szkolnym 208/2019 Szkoła Podstawowa w Serocku oraz LUKS Serock.
KP