W najnowszym numerze opisujemy projekty z budżetu obywatelskiego, na które możemy głosować od 30 września do 4 października. Dociekamy na co szpital wyda 1, 1 mln zł z Ministerstwa Zdrowia. Patronujemy bardzo ciekawemu przedsięwzięciu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach.
Urzędników pytamy się, czy będą zmiany w strefie płatnego parkowania dla osób niepełnosprawnych, a komendanta Romana Witta o kontrole kierowców w okolicach Dużego Rynku.
Poza tym sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w budownictwie mieszkaniowym w Nowem, jakie będą zmiany na kierowniczych stanowiskach w gminie Pruszcz i dlaczego autobus szkolny nie chce podwozić dzieci z ulicy Leśnej w Jeżewie.
Polecamy wywiad z Julią Olędzką, która zachwyciła jurorów The Voice of Poland.
W numerze również fotoreportaże z: Święta Pieczonego Ziemniaka w Serocku, Festiwalu Smaku w DPS Gołuszyce, inscenizacji historycznej w Gródku, święta chleba w Janiej Górze, szkolenia WOPR na rzece Wdzie.
Do poczytania również aż pięć stron sportowych, przepis na wykorzystanie jarzębiny w kuchnia autorstwa Doroty Habel oraz rysunek Karoliny Błażejczyk.
Zapraszamy do lektury.
RED