Jest wyrok po wypadku, w którym zginął Zbysław Budzyński, znany przewodnik ze Świecia. Matka zostawiła dwójkę dzieci same na noc w domu, 9-letnia dziewczynka i 4-letni chłopczyk pomocy szukali na dyżurce komendy świeckiej policji.

***

W świeckiej policji mamy nowego komendanta - nadkomisarza Jarosław Zdunka, poprzednio szefa mundurowych Bydgoszcz - Fordon.

W aktualnym numerze również o tym, że okradziono plebanię w Jeżewie, 14-latka okaleczyła się w SP nr 8 w Świeciu, a 19-latka wjechała kia wengą w ścianę domu przy ul. Sportowej w Świeciu.

Miasto chce w lutym ogłosić przetarg na budowę bloku dla seniorów.

***

Rozmawiamy z Oliwią Ledzińską ze Świecia, absolwentką wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, która zaprojektowała kuchenkę uniwersalną z myślą o osobach niedowidzących. Projekt zdobył wyróżnienie w konkursie Taiwan International Student Design Competition i czwarte miejsce w kraju na najlepszą pracę dyplomową studentów uczelni artystycznych i projektowych (FNC).

***

Na stronie Czasu Nowego informujemy, że jest 900 tys. zł na kulturę. Urząd marszałkowski przyznał miastu dotację na adaptację zamku pod potrzeby osób niepełnosprawnych oraz zakup wyposażenia.

Byliśmy na otwarciu Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Górnej Grupie, po modernizacji. Gmach po remoncie robi wrażenie. Jest przestronnie, funkcjonalnie i ładnie.

Prezentujemy tegoroczny budżet gminy Jeżewo, podajemy co będzie zrobione na naszych wsiach i za ile.

***

Już dziś zapraszamy na uroczystości, związane ze stuleciem wyzwolenia Świecia spod zaboru pruskiego. Uroczystość odbędzie się 25 stycznia w godz. 11–15. Rozpocznie się mszą święta w „klasztorku” w Świeciu. Po części oficjalnej piknik. Jego głównym punktem będzie inscenizacja historyczna upamiętniająca wyzwolenie miasta.

***

Mamy też relacje z orkiestrowego grania ze Świecia, Przechowa, Czapel, Jeżewa, Laskowic, Pruszcza, Serocka, Świekatowa i Bukowca.

W aktualnym numerze również fotoreportaż z pierwszej studniówki naszych maturzystów. I LO w Świeciu bawiło się w Warlubiu.

***

Dodatkowo cztery strony sportu do poczytania, prymusi z ZSP w Świeciu oraz rysunek Karoliny Błażejczyk.

Zapraszamy do lektury