CzasSwiecia.pl - Twój powiatowy tygodnik online

 • Papież Jan Paweł II w archiwalnych numerach "Czasu Świecia"

  18 maja minęła setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Po jego śmierci w żałobie pogrążył się cały kraj. Wydanie "Czasu Świecia" z 9 kwietnia 2005 roku poświęcone było papieżowi Polakowi. Na łamach tygodnika mówił o nim ksiądz Franciszek Kamecki, opowiadał Edward Świtlik w imieniu Orkiestry Dętej Świecie, relacjonowane były pożegnania ze szkół powiatu świeckiego. Przypominamy te artykuły.

  25-05-2020 13:29
 • Urzędnicy posiali łąkę kwietną w centrum miasta

  Pracownicy Starostwa Powiatowego w Świeciu posiali łąkę kwietną na około dwustumetrowej działce na tyłach budynku starostwa. W planach mają również ukwiecenie terenu przy I Liceum Ogólnokształcącym.

  25-05-2020 12:04
 • Brakuje kibiców, cieszą sukcesy

  Utalentowana sportowo młodzież, rozwinięta baza i ciągłość szkolenia to niewątpliwie atuty wpływające na rozwój sportu w gminie Świecie. Cały czas jednak pracować trzeba nad motywacją dzieci i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Szukać trzeba też pomysłów, jak przyciągnąć kibiców na rozgrywki i imprezy sportowe.

  25-05-2020 06:30
 • Płk Krzysztof Leszczyński: W wojsku zacząłem realizować marzenia

  - Zawsze fascynowało mnie budowanie czegoś nowego od podstaw. Takie wyzwania szczególnie motywują mnie do pracy. Gdy otrzymałem propozycję przejścia do Wojsk Obrony Terytorialnych i zajęcia się procesem szkolenia, nie wahałem się ani chwili - mówi pochodzący z Biechowa płk Krzysztof Leszczyński, który 28 kwietnia objął stanowisko komendanta Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

  24-05-2020 17:00
 • 75 lat Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Pruszczu

  GS "SCh" powstała 27 maja 1945 r. Początek jej działalności był skromny. Z roku na rok powoli następował jej rozwój. Spółdzielnia była wielokrotnie odznaczana wyróżnieniami na szczeblu lokalnym i krajowym. Na jej dorobek pracowały cztery pokolenia działaczy społecznych oraz pracowników.

  24-05-2020 15:00
 • Rapują już Napster, Blady i DJ Czester

  Łukasz Pawłowski "Napster", Jakub Bednarski "Blady" i Adrian Pawłowski - DJ Czester to tylko część mieszkańców naszego powiatu, biorących udział w akcji #hot16challenge2. Grono będzie się powiększało, bo nominacje mnożą się przy każdym podjętym wyzwaniu. Wszystkich łączy wspólny cel - wspieranie akcji zbiórki pieniędzy dla szpitali

  24-05-2020 13:00
 • Nowe rozdało pieniądze strażakom i pogorzelcom

  Na czwartkowej sesji radni z Nowego zmieniali tegoroczny budżet. Ponad 2,5 mln zł przeznaczyli na remonty dróg, a po 500 tys. zł dali na OSP Nowe oraz na odbudowę spalonego domu w Dolnych Morgach.

  24-05-2020 10:00
 • ŚALK jednak zagra

  Możliwość wznowienia zajęć w halach sportowych skusiła organizatorów Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki do zorganizowania rozgrywek jeszcze przed wakacjami. Takie same plany ma jeżewska Celcom Basket Liga.

  24-05-2020 06:30
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna