CzasSwiecia.pl - Twój powiatowy tygodnik online

 • Tak mało zakażeń jeszcze nie było

  Przez tydzień w powiecie świeckim przybyło 135 nowych zachorowań. Mniej jest chorych na oddziale covidowym. Znana już jest konkretna data masowych szczepień na hali w Świeciu, zapisywać będzie się można również na miejscu.

  26-04-2021 12:22
 • Księgowe z UM w Świeciu zwolnione dyscyplinarnie. Z kasy zginęło więcej niż się pierwotnie spodziewano

  Urzędniczki tak księgowały pieniądze, że nie wykryły tego coroczne kontrole wewnętrzne ani zewnętrzne z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Proceder mógł trwać dłużej, niż pierwotnie przypuszczano, co obecnie sprawdza prokuratura.

  26-04-2021 08:41
 • W Zalesiu Królewskim będzie dobry dojazd do nowych domów

  Asfaltowa droga rozpoczyna się w centrum wsi (gmina Świekatowo) i biegnie w stronę Chaty Borowiackiej. Wedle dokumentów powinna być gotowa w październiku, ale jak podkreślają wykonawcy, zostanie oddana wcześniej. Mieszkańcy nowych domów już się cieszą, bo będą mieli wygodny dojazd do swoich posesji.

  25-04-2021 15:03
 • Można pomóc stworzyć ogród dla małych pacjentów ze Świecia

  Fundacja Druga Strona Lustra zbiera środki na organizację placu zabaw i miejsca do wypoczynku dla przebywających na oddziale psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

  25-04-2021 12:56
 • Na wiosnę dla zwabienia partnerki daje koncert i robi się niebieski

  Ten około 8-cm płaz, nie zważając na niebezpieczeństwo ze strony licznych drapieżników, gdy w kwietniu robi się ciepło, staje się niebieski. Zmiana barwy jest charakterystyczna wyłącznie dla samców, które w ten sposób zwabiają partnerki. Na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego niebieskie żaby moczarowe były widziane m.in. przy zbiorniku w Płochocinie.

  25-04-2021 09:46
 • Można podzielić się jedzeniem i wziąć je, jeśli potrzebujemy

  Przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu na wolnym powietrzu kilka dni temu stanęła lodówka, działająca w ramach jadłodzielni. Można w niej zostawić żywność, którą mamy w nadmiarze, albo poczęstować się tym, co pozostawili inni.

  24-04-2021 15:16
 • Biblioteka w Świekatowie zmienia lokal

  W maju rozpoczyna się remont budynku bibliotecznego, w którym będzie się mieścił Urząd Gminy Świekatowo. Książki już są przenoszone na ul. Tucholską 23/2l, na pierwsze piętro gmachuy, w którym mieści się apteka.

  24-04-2021 12:24
 • W pandemii z domowych piwnic robimy salony gier albo SPA

  W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym sezonie, najmodniejsze są ekologiczne materiały oraz styl boho, z zielonymi roślinnymi akcentami. W łazienkach i kuchni nie boimy się mocnych akcentów kolorystycznych, choć w ciemnych, a nie jaskrawych barwach. Z projektantką Agnieszką Koszkowską rozmawiamy o współczesnych trendach w projektowaniu wnętrz.

  24-04-2021 08:46
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna