Edukacja

 • Kiedy będzie nowe przedszkole w Bukowcu

  Za pierwszym razem nie udało się wyłonić wykonawcy budowy nowego przedszkola w Bukowcu. Gmina chciała wydać na nie 3, 05 mln zł, a najtańsza oferta wyniosła 4, 3 mln zł. Przetarg unieważniono.

  26-09-2020 10:45
 • Lniano buduje swoje przedszkole. Wójt wywalczyła na nie 1 mln zł

  Na budowę nowego przedszkola w Lnianie mieszkańcy czekali od lat i nareszcie powstaje. Tylko czekać, jak otworzy swoje podwoje dla setki dzieci. Tempo prac jest bardzo szybkie, w grudniu obiekt zostanie oddany do użytku. Wymarzone przedszkole, o które tak zabiegali mieszkańcy, nauczyciele i samorządowcy, buduje się dzięki dotacji rządowej 1 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa

  25-09-2020 08:22
 • Dni Otwarte Sadów rozpoczynają się w Chrystkowie

  Od 18 do 20 września przy zabytkowej zagrodzie w Chrystkowie organizatorzy z Zespołu Parków Krajobrazowych Dolnej Wisły i Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły zapraszają, zainteresowanych tematyką sadowniczą i przetwórstwem owoców na Dni Otwarte Sadów. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września do godz. 12.

  17-09-2020 16:00
 • Wspólne owocobranie. Własny ul. Spacer z owcami. Najbliższe propozycje parków nad Dolną Wisłą

  Dni Otwarte Sadów - w najbliższy weekend. V Dolnonadwiślański Redyk - na początku listopada. Mobilna pasieka i warsztaty pszczelarskie dla tych, którzy chcą mieć własne ule. O jesieni w Zespole Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą rozmawiamy z dyrektorem Jarosławem Pająkowskim.

  17-09-2020 12:28
 • Renata Adamska została dyrektorką SP nr 1 w Świeciu

  Miasto przekazało dokumenty dotyczące konkursu na dyrektora "jedynki" prokuratorze, ale jak na razie nie ma żadnego rozstrzygnięcia. Obecna wicedyrektorka placówki nie zgodziła się pełnić funkcji szefowej, w związku z czym miasto powierzyło to stanowisko Renacie Adamskiej.

  08-09-2020 15:17
 • W Przysierku wystartował nowy rok szkolny ( ZDJĘCIA)

  - Wobec zagrożeń pandemicznych jesteśmy przygotowani na trzy warianty nauczania - mówiła na rozpoczęciu roku szkolnego Stanisława Kuffel, dyrektor podstawówki w Przysiersku.

  01-09-2020 16:43
 • Maseczki i dezynfekcja rąk. Tak było na rozpoczęcie roku szkolnego w Różannie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczny 1 września w Szkole Podstawowej w Różannie ( gmina Bukowiec) diametralnie różnił się od spotkań z ubiegłych lat. Nie było uroczystego apelu, jedynie przekazanie najważniejszych informacji o funkcjonowaniu placówek i zapoznanie wszystkich z obostrzeniami w związku z COVID-19.

  01-09-2020 13:39
 • W szkolnych autobusach będzie tyle dzieci, ile jest miejsc siedzących

  W wiejskich gminach w powiecie świeckim, które muszą zapewnić dojazd dzieciom do szkół, nie ma szans,na zachowanie odstępów między uczniami w autobusach. Wszyscy podróżujący muszą mieć maseczki, a opiekunka ma pilnować dezynfekcji rąk przed wejściem do pojazdu.

  28-08-2020 08:10
 • Przejazdy po całej gminie. Wieś Pruszcz wyprzedza Wrocław i uruchamia darmową komunikację

  Pruszcz będzie jedną z nielicznych gmin wiejskich w Polsce z darmową komunikacją autobusową. Dwanaście bezpłatnych linii ma zostać uruchomionych od 1 września

  27-08-2020 08:10
 • Uczniowie "białego" ogólniaka będą się uczyć w kontenerach

  Nie będzie łatwo się uczyć w tym roku szkolnym w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu. Niektóre lekcje, będą musiały się odbywać w, przystosowanych na potrzeby uczniów, kontenerach.

  26-08-2020 08:11
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna