Informacja o śmierci obywatela Niemiec, który od kilkunastu dni przebywał w Bochlinie koło Nowego zmobilizowała wszystkie służby w powiecie. Mężczyzna po 70-tym roku życia przyjechał do Bochlina w odwiedziny. W nocy bardzo źle się poczuł. Jego stan zaczął pogarszać się bardzo szybko. Wcześniej nie był objęty kwarantanną. - Na razie można powiedzieć tylko tyle, że osoba ta miała objawy grypy - mówi Adrian Mól.

Gdy zmarł zaalarmowane zostały wszystkie służby. Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie, przedstawiciele sanepidu. Teren wokół domu ogrodzono. Osoby, które przebywały razem z nim w domu mają zakaz wychodzenia na zewnątrz. Podobny zakaz opuszczania domów dostali sąsiedzi z Bochlina.

Przypominamy, że koronawirus niebezpieczny jest głównie dla osób starszych, z osłabioną odpornością i tych, które mają inne towarzyszące poważne choroby. Nie jest groźny dla dzieci i osób młodych, które, jeśli nawet zachorują, przechodzą chorobę łagodnie. Ten, kto podejrzewa, że mógł się zarazić, nie powinien pojawiać się w przychodni, żeby nie zarażać innych. Należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (tel. 607 123 837), na oddział zakaźny Nowego Szpitala w Świeciu (tel. 41 240 16 34) lub pod nr 112. Uruchomiona jest też specjalna linia NFZ – tel. 800 190 590. Wszystkie numery działają przez całą dobę. Niepokojące objawy to temperatura powyżej 38 stopni, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem.