Od kilkunastu godzin trwają poszukiwania 33-letniego Rafała Ossowskiego z Wer na terenie gminy Drzycim. Mężczyzna wyszedł z domu około godziny 8.45 w sobotę. W godzinach wieczornych jego brat - Artur Ossowski, na swoim profilu społecznościowym opublikował informację o tym, że brat nie wrócił do domu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To się wcześniej nie zdarzało

– Mój brat jeździł do sklepu Dino po zakupy i zawsze wracał prosto do domu. Nie miał w zwyczaju oddalać się od domu, nikomu nic nie mówić. Jego telefon początkowo był włączony. Dzwoniliśmy, ale nie odbierał. To też mu się nie zdarzało. Teraz jest już wyłączony. Jestem pewien, że coś musiało się stać. Rafał ma problemy zdrowotne, w tym kardiologiczne – podawał Artur Ossowski.

Mężczyzna po raz ostatni był widziany w sobotę około godz. 10 rano przy sklepie Dino w Drzycimiu. Był ubrany na sportowo i poruszał się czarnym rowerem.

Rafał Ossowski – ma około 165 – 167 cm wzrostu, krępą budowę ciała, ciemne włosy i nosi okulary w ciemnej oprawie.

Służby szukają Rafała Ossowskiego

Od niedzielnego poranka trwały poszukiwania na terenie gminy Drzycim. Brały w nich udział OSP Sierosław, Drzycim i Jastrzębie oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Osia, Grupa Prewencyjna WOPR w Tleniu oraz Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Gdańska.

- Telefon zaginionego posiada sygnał, jednak dostępny sprzęt JRS Osie wskazywał jego położenie w obrębie kilkunastu kilometrów.

Obecnie poszukiwania zostały zawieszone. Czekamy na ekipę policyjną, która ma przyjechać ze specjalistycznym sprzętem. Ma on wskazać położenie telefonu poszukiwanego mężczyzny z dokładnością do kilku metrów – mówi Paweł Puchowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Każda informacja jest ważna

Rafał Ossowski – ma około 165 – 167 cm wzrostu, krępą budowę ciała, ciemne włosy i nosi okulary w ciemnej oprawie.

Jeżeli ktoś widział poszukiwanego, wie gdzie przebywa lub posiada jakiekolwiek informacje, które mogłyby być istotne w poszukiwaniach, proszony jest o kontakt z policją - numer do oficera dyżurnego 47 752 52 00/ 10/ 21 bądź z Łukaszem Świątkiem z JRS Osie pod numerem 665 993 666.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się