Panie spotykają się na Dużym Rynku w Świeciu (kujawsko-pomorskie) w niedzielę późnym popołudniem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na Czarny spacer organizatorki - Klaudia Zmełty i Ola Friedrich zapraszają dziś (25 października) na godzinę 18. O akcji informują na Facebooku.

Spotkanie rozpocznie się na Dużym Rynku w Świeciu. Następnie spacerujący przejdą ulicami: Klasztorną -w Stronę Klasztorka, 10 – lutego, do parku przy OKSIR i wrócą ulicą Klasztorną na rynek.  

To ma być spacer zamiast protestu. - Dzielimy się na grupy pięcioosobowe i zachowujemy wymagany odstęp - informują organizatorki. - Maseczki obowiązkowe - dodają.

- Można przynieść ze sobą czarne parasolki, stosowne banery i plakaty - mówi organizatorka mówi. Klaudia Zmełty. - I zabrać ze sobą partnera, koleżankę, mamę. Po prostu bądźmy razem. Solidarni. A, ci którzy nie popierają, niech po prostu nie przeszkadzają. Tak jak głoszą wszelkie hasła, tu nie chodzi o to czy ktoś jest za aborcją czy nie. Chodzi o to, aby kobieta miało prawo do podejmowania decyzji, zwłaszcza w tak ważnych kwestiach jak zdrowie czy życie. Mimo wszystko żyjemy w wolnym kraju. Nie możemy się dać zniewolić – dodaje.

#PiekłoKobiet

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

Media społecznościowe zalały tysiące komentarzy, że to wyrok na Polki i piekło kobiet. W wielu miejscach w kraju w sobotę odbywały się protesty. Wczoraj protestowały m.in. kobiety w Chełmnie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się