Ponad 100 osób uczestniczyło w sobotnim VII Wiosennym Rajdzie Rowerowym ze Świecia do Tlenia. Z atrakcji w ramach wydarzenia: "Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem" i Zielonego Targu w Tleniu skorzystało sporo zainteresowanych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To był już VII rajd rowerowy, organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świecie, który otworzył sezon turystyczny w powiecie świeckim.

- Podobnie jak w poprzednich latach, chcieliśmy zachęcić mieszkańców Świecia i okolic do aktywnego spędzania czasu wolnego i odkrywania ciekawych miejsc na rowerze - mówi Tomasz Pasiek, prezes TMZŚ.

- Staramy się również pomóc osobom, które walczą o powrót do zdrowia. W tym roku cały dochód z opłat startowych przekazaliśmy na rehabilitację Natalii Jagielskiej - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Otwarcie Centrum Czynnej Ochrony Przyrody w Tleniu. Kiedyś był tam dom kultury i dyskoteka [ZDJĘCIA]

Rajd rowerowy. Ponad 4 tys. zł dla Natalii Jagielskiej

Pochodząca z Drzycimia 20-latka pod koniec ubiegłego roku miała wypadek, w wyniku którego złamała kręgosłup. By mieć szansę stanąć o własnych siłach i znów w pełni cieszyć się z życia, Natalia potrzebuje kosztownych zabiegów rehabilitacyjnych.

W sobotę udało się uzbierać dla 20-latki ponad 4 tys. zł.

Po kilku godzinach jazdy uczestnicy dotarli ze Świecia do Tlenia, gdzie czekał na nich ciepły posiłek, pamiątkowe medale i zabawy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Rowerzyści mogli też zwiedzić nową siedzibę Wdeckiego Parku Krajobrazowego i obejrzeć wystawę zdjęć przyrodniczych Piotra Szumigaja, nagrodzonego przez National Geographic fotografika i pracownika parku.

Otwarcie sezonu turystycznego w Tleniu

CZYTAJ TAKŻE: Nagrodzony przez National Geographic Piotr Szumigaj doceniony w konkursie Fotograf Roku 2022 [ZDJĘCIA]

Na turystów w Tleniu podczas weekendu czekały atrakcje przygotowane w ramach "Eskapada. Poznaj swój region z przewodnikiem", przez Bractwo Czarnej Wody i Wdecki Park Krajobrazowy.

W niedzielę na placu Hoffmanna po 2-letniej przerwie na Zielonym Targu rolnicy, hodowcy i wytwórcy sprzedawali świeże produkty.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się