Promowanie pochodzącej z województwa kujawsko-pomorskiego gęsiny urząd marszałkowski rozpoczął w 2009 roku, co roku przeprowadzając konkursy przed 11 listopada. W akcję włączmy się i my. Tym razem na św. Marcina mamy dla Was 20 gęsich tuszek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aby zdobyć jedną spośród 20 sztuk gęsiego mięsa, wystarczy przekonać nas, dlaczego to Wy powinniście dostać tuszkę.

Gęś kołudzka
Gęś kołudzka  Fot. Daniel Pach / Slow Food Polska

Aby zdobyć jedną spośród 20 sztuk gęsiego mięsa, wystarczy przekonać nas, dlaczego to Wy powinniście dostać tuszkę.

Do 23 września do północy czekamy na Wasze propozycje potraw z gęsiną w roli głównej. Przepisy należy przesłać na adres: czasswiecia@gazeta.pl (tytuł mailowej wiadomości: GĘSINA).

Należy podać imię, nazwisko, adres do korespondencji i numer telefonu. Mile widziane będą zdjęcia proponowanych dań. Trzeba też podać miasto, w którym chcecie odebrać tuszkę (Świecie, Chełmno, Grudziądz, Bydgoszcz). Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie, a vouchery otrzymają na adres zamieszkania (do 10 października). Gęsie tuszki będą rozwożone w niedzielę 23 października.

Dla osób, które wygrają gęś, urząd marszałkowski zorganizuje konkurs na relację ze świątecznego obiadu. Dla dzieci będzie konkurs plastyczny.

Fundatorem gęsich tuszek i organizatorem akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina" jest marszałek województwa Piotr Całbecki.

Życząc smacznego świętowania, zapraszamy do zabawy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się