Ludzie szybko złożyli wnioski i czekają na dodatki węglowe, bo jest coraz chłodniej i chcą kupić opał. Rządzący zapowiedzieli, że wypłaty trafią na ich konta w najbliższym czasie. Skarbnicy zaznaczają, że prawo nie pozwala im na szybkie wypłaty i pieniędzy dostali za mało.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało wojewodom pieniądze na wypłatę dodatków węglowych. 

Dziś Tomasz Wiśniewski, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego, poinformował, że "mieszkańcy ubiegający się o dodatek węglowy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wypłat na swoje konta". 

- To nieprawda, że dodatek węglowy wypłacimy w najbliższych dniach - mówią skarbnicy gmin z powiatu świeckiego, choć pieniądze na kontach urzędów rzeczywiście już są.

CZYTAJ TAKŻE: W Świeciu energia droższa o 370 proc. W przyszłym roku basen zarobi tylko na prąd. A gdzie reszta?

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się
  Te poślizgi z kasą na węgiel to przypadek? Nie sądzę. To kolejna zagrywka władzy mająca na celu dobicie samorządów. Dobry rząd daje a te wstrętne i nieudolne samorządy nie chcą wypłacić. Taki dziś idzie przekaz. To samo dzieje się z cenami prądu i gazu. Taryfę trzymają spółki skarbu państwa pod światłym przewodem Sasina, a winą obarcza się już samorządy. Identycznie jest w edukacji. Perfidna zagrywka, ciekawe czy będzie skuteczna.
  @nabuchdonozor
  "...ciekawe czy będzie skuteczna." przekoz mo trefić do sutenera, beztoż niyma zmartwiynio... bydzie skuteczny i łodpowiednio łodszyfrowany.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Co za kraj: z funduszu dedykowanego ofiarom wypadków finansuje się bilboardy wymierzone w sędziów, z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wypłaca się dodatki do węgla... W boordelu mają sprawniejszą księgowość.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0