Spotkanie wigilijne otworzyli wójt Dariusz Wądołowski, dyrektor GOKSiR-u Justyna Kucharko i przewodniczący rady gminy Pruszcz Piotr Radecki. Ksiądz kanonik Jerzy Mroczyński odczytał Ewangelię, odmówiono modlitwę powszechną, zaśpiewano wspólnie kolędę. Następnie łamano się opłatkiem.

– Dziękuję, że przyszliście na to spotkanie wigilijne – mówił wójt Dariusz Wądołowski. – Dla mnie spotkanie z wami jest bardzo ważne. To jest to, na czym gminie najbardziej zależy – być blisko w kontakcie ze swoimi mieszkańcami. Wigilijny stół łączy nas co roku, przy choince spotykamy się, aby pokazać, iż jesteśmy wszyscy razem i budujemy zgodę. Zmienia się świat, my się zmieniamy, ale jedno się nie zmienia. Nie zmienia się dobro, które jest w każdym z nas. Nie trzeba być bogatym, z wysokim wykształceniem, aby być dobrym człowiekiem. I tym dobrem się dzielić. Uśmiech, uścisk dłoni, chwila rozmowy z drugim człowiekiem. Tego nam wszystkim potrzeba na co dzień. Pozwólcie, że wam i waszym bliskim przy wigilijnym stole życzę tego dobra, miłości. Obyście w roku 2020 spotkali na swojej drodze życia samych dobrych ludzi – dodawał.

Na scenie zaprezentował się zespół Artes Ensemble w składzie: Anna Baron – mezzosopran, Małgorzata Janaszek – wiolonczela, Andrzej Janaszek – fortepian, prezentując kolędy, pastorałki, pieśni bożonarodzeniowe i piosenki zimowe. Była np. kolędę „Cicha noc” w czterech językach – niemieckim, angielskim, hiszpańskim, a kiedy artystka zaśpiewała w języku ojczystym, śpiewała z nią cała sala. Nie zabrakło melodii z „Dziadka do orzechów”, pieśni „Ave Maria”, kolędy walijskiej czy pastorałki „Oj, maluśki, maluśki”.

W wigilii wzięli udział również niektórzy radni.

KP